Medycyna estetyczna


W przyjaznych wnętrzach Naszej Kliniki proponujemy Państwu konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii. Nasz zespół specjalistów proponuje najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze metody zabiegowe podkreślając naturalną urodę naszych pacjentów.


Lekarz: Jakub Przybylski

Zabiegi z kwasem hialuronowym

 

Modelowanie twarzy – lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.

Wskazania do liftingu:

- Uwydatnienie kości policzkowych
- Modelowanie policzków
- Wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
- Modelowanie podbródka
- Modelowanie nosa

Zabieg polega na podaniu preparatu kwasu hialuronowego w tkanki podskórne. Zabieg jest krótki, bezpieczny i w większości przypadków bezbolesny. Co istotne, od razu uzyskuje się pożądany, naturalny efekt. Wszystko to dzięki wstrzykniętemu kwasowi hialuronowemu, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Po zakończonym zabiegu nie ma przeciwwskazań, by pacjent powrócił do swoich obowiązków

Konturowanie i powiększanie ust

 

Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.

Przed każdym z zabiegów przeprowadzamy wywiad lekarski a następnie, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, lekarz podaje miejscowe znieczulenie, a w kolejnym etapie zabiegu delikatnie wprowadza preparat modelujący usta.

Po wizycie pojawia się lekki obrzęk, który ustępuje po 2-3 dniach, a usta osiągają wówczas docelowy kształt. Efekty utrzymują się od 7 do 9 miesięcy w zależności od wieku, stanu skóry oraz ekspozycji na słońce.

 

Wypełnianie zmarszczek i bruzd

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym.

 

Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Efekt utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy w zależności od kondycji skóry oraz ekspozycji na słońce.

Wypełnianie doliny łez i rewitalizacja skóry wokół oczu

 

„Dolina łez” to miejsce, w którym skóra zapada się pod okiem, w obrębie oczodołu, przechodząc przy tym skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od zlokalizowanego wewnątrz kącika oka do środkowej części policzka, obrazując sposób płynięcia łez. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego, nadając przy tym bardzo smutny i zmęczony wyraz twarzy. Efekt ten jest wynikiem zaniku tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry.

Podając w to miejsce naturalny kwas hialuronowy możemy w widoczny sposób zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze utraconą objętość, a twarzy zdrowy, młodszy wygląd.

Efekt utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy w zależności od kondycji skóry

Botoks

 

Wygładzanie i spłycanie zmarszczek mimicznych twarzy

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę podskórną i mięśnie mimiczne preparatu BOTOX, zawierającego specjalnie przygotowaną toksynę botulinową. Pozwala to na uzyskanie efektu wygładzenia zmarszczek mimicznych w górnych partiach twarzy (lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła).

Po wstrzyknięciu preparatu efekt jego działania rozwija się w ciągu dwóch tygodni i utrzymuje się średnio od 4 do 8 miesięcy zależnie od lokalizacji zabiegu, warunków anatomicznych oraz stylu życia pacjenta.

Leczenie bruksizmu/zgrzytania zębami, z jednoczesnym efektem wysmuklenia twarzy

 

Niekontrolowane zgrzytanie zębami, zwane bruksizmem, to problem coraz większej grupy ludzi. Zaburzenie to może prowadzić do pękania szkliwa, ścierania zębów, a długofalowo do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

W trakcie zabiegu ostrzykiwane są nadmiernie napięte mięśnie. Lekarz dobiera ilość pobranego preparatu oraz miejsca poddane zabiegowi. Ostrzyknięcie botoksem odpowiednich mięśni zmniejsza ich napięcie i ból. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.

Efekty pojawiają się kilka dni po zabiegu, a utrzymują od 6 do 8 miesięcy.

 

Leczenie nadpotliwości

Zabieg polega na wielokrotnej iniekcji specjalnego preparatu toksyny botulinowej w miejsca o nadmiernej potliwości skóry – najczęściej okolicy dłoni, stóp lub pach. Preparat blokuje działanie acetylocholiny – przekaźnika odpowiedzialnego za stymulację gruczołów potowych.

Efekty zabiegu pojawiają się kilka dni po wizycie, a utrzymują się od 6 do 8 miesięcy.